Życzenia świąteczne

Zbliża się wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia spędzanych w gronie najbliższych. Zwykle w ten okres nastawienie jesteśmy raczej na kolędowanie wraz z rodziną przy wigilijnym stole. Niekiedy jednak tradycją staje się przebywanie z naszymi telefonami, które służą głównie do wysyłania życzeń świątecznych do najbliższych z którymi nie spotkamy się wspólnie w ten magiczny wieczór. W jaki sposób zachować oryginalność życzeń a jednocześnie nie spędzić pół wigilii przy telefonie? Postaramy się pomóc w konstrukcji unikalnych życzeń świątecznych na Boże Narodzenia.

Życzenia na Boże Narodzenie 2022

Święta Bożego Narodzenia uważane są w naszym kraju za jedne z najważniejszych świąt w roku. A tradycję składania życzeń w tym okresie można nazwać nawet wielowiekową. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się, ponieważ ten magiczny czas trwa tylko 3 dni. Do popularnych życzeń na Boże Narodzenie w 2022 należą:

Kiedy pierwsza gwiazdka na niebie wzejdzie niech radość i szczęście zagości na wigilijnym stole. Wesołych Świąt i spełniania marzeń!

„Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem a Nowy Rok obdaruje Ciebie pomyślnością i szczęściem”

„W tym dniu przepełnionym radością, gdzie goją się wszelkie rany, Życzę Wam zdrowia i radości. Niech Pan Jezus Wam w sercu zagości. Życzę szczerości duszy, przyjaźni, kochanej twarzy co Was rano budzi i w około pełno życzliwych ludzi”

Życzenia Świąteczne Bożonarodzeniowe

Krótkie życzenia bożonarodzeniowe

Wybierają życzenia do wysyłki sms’em lub za pomocą facebooka wielokrotnie z braku czasu decydujemy się na krótkie wierszyki. Takie życzenia zdecydowania nadają się do wysłania znajomym oraz dalszym krewnym. Tekst ma formę swobodną, nierzadko lekko żartobliwą, ale utrzymany jest w tonie świątecznym z charakterystycznymi nawiązaniam. Przygotowaliśmy kilka przykładów krótkich życzeń:

Zdrowia, szczęścia i radości i w te Święta dużo gości.

„Radości płynącej z ludzkiej życzliwości, napełnionej bożą miłością”

„Gdy rodzina zasiądzie wspólnie przy stole nie ważna są pieniądze a Twoi bliscy w komplecie”

Gotowe życzenia świąteczne

Wiele osób decyduje się na gotowe życzenia, głównie wybierane są one w zakresie firmowym na przykład dla pracowników. Ważny w tym wypadku jest odpowiedni wybór, by zachować oryginalność oraz odpowiednią powagę życzeń. Często zdarza się, że gotowe kartki świąteczne mogą być banalne, pozbawione emocji oraz wpadające w śmieszność. W celu uniknięcia tych błędu przygotowaliśmy przykłady, które można wykorzystać jako gotowe życzenia świąteczne:

Wszystkim naszym klientom oraz partnerom biznesowym życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych. Aby wyjątkowe i radosne chwile trwał kolejne 365 dni

Życzymy wszystkim partnerom biznesowym oraz kontrahentom 
Spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie same sukcesy i chwile pełne pomyślności

Piękne życzenia bożonarodzeniowe

Wysyłając piękne życzenie, należy pamiętać, że wcale nie muszą one być długie. Ważne, aby były dostosowane do osoby, której są składane. Istotnym czynnikiem powinna być tu pewna personalizacja pod odbiorcę o cechy charakterystyczne dla niego.

Aby wszystkie dni w roku były tak szczęśliwe, jak ten wieczór wigilijny a nadchodzący Nowy Rok był radosny i pomyślny”

Zapach kolorowej choinki, prezenty pełne życzliwości, gwarny stół a przy nim My a nad nami skrzydlaci aniołowie czuwają i śpiewają aby nasze serca nie były puste”

Niech w te Święta Bożego Narodzenia zapach radości i szczęścia będzie mieszał się przy wigilijnym stole z zapachem cynamonu i wanilii. Niech rodzinna atmosfera połączona zostanie z ciepłem 12 potraw. A Mikołaj niech oprócz prezentów przyniesie Wam miłość i spokój”

Tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe

Najczęściej decydujemy się na tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe, które odwołują się głównie do wydarzeń religijnych. Składamy je najbliższym głównie osobom starszym oraz dziadkom lub rodzicom. Nierzadko robiąc to przez telefon. Dzięki temu możemy usłyszeć radość w głosie, po wygłoszeniu naszych życzeń nawiązujących do tradycji. W tej sytuacji mogą sprawdzić się:

Zgodnie z wierzeniami naszych ojców, jak przykazał stary obyczaj, składam Wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia, niech pierwsza gwiazdka betlejemska, która rozbłysła w tą piękną noc, doprowadzi Was do pomyślności, w nadchodzącym Nowym Roku.”

Piękne są szczęśliwe chwile lecz nie każdy je ma, piękne są święta i każdy je zna. Jedni daleko a inni przy nas, nie ważne gdzie i kto lecz ważna jest pamięć w nas”

Życzenia wigilijne

W wigilijny wieczór spotykamy się z rodziną i najbliższymi przy wspólnym stole. W związku z tym, że jest to wyjątkowy czas, decydujemy się też wysłać wiadomość do naszych najbliższych z którymi nie będziemy mogli spotkać się tego dnia. Poniżej kilka przykładów krótkich życzeń wigilijnych:

„Niech w wigilijny wieczór nasze serca innym sercom miłość będą dawać. Niech wspólna rodzinna wieczerza nad jemiołą przyniesie Nam szczęście.”

Niech w ten magiczny wieczór wyjątkowa moc przyniesie Ci spokój i radość. Niech w każdej chwili Świąt Bożego Narodzenia żyje piękno a Nowy Rok obdaruje Was szczęściem i pomyślnością”

„Niech zgasną spory, gdy razem zasiądziemy przy wigilijnym stole. Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam radość i będą przepełnione wzajemnym szacunkiem”

Jak napisać życzenia świąteczne ?

Pisząc samemu życzenia świątecznie ważne, aby postawić na naturalność. Powinniśmy przygotować treść, która jest podsumowaniem emocji płynących prosto z serca. Mniej wymagana jest w takich sytuacjach kreatywność, ponieważ nasi najbliżsi wiedzą, że możemy nie posiadać weny pisarskiej.  Istotne, aby przy tym uniknąć błędów ortograficznych. Do najczęstszych należy zwrot Z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tej sytuacji słowo Świąt powinno być napisane małą literą, gdyż nie stanowi integralnej części zwrotu. Pisząc samemu życzenia świąteczne zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, gdzie znajdziemy wiele ciekawych przykładów.

Podsumowanie

Wyjątkowy okres świąt powinniśmy spędzać w gronie rodziny i najbliższych a nie przed telefonem. Dlatego warto wcześniej przygotować się do wysyłki życzeń. Ciekawym pomysłem jest wysyłanie kartek świątecznych na kilka dni przed tym magicznym okresem wzbogaconych o drobny upominek. w tej sytuacji świetnym wyborem może być miód Manuka Hecadi. Wielu naszych klientów decyduje się właśnie na zakup miodu na prezent a dodatkowo możemy sprawić przyjemność naszym najbliższym w ten sposób składając im życzenia.

Bibliografia

  1. https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/jak-napisac-zyczenia-swiateczne/?
  2. https://symetriabarw.pl/zyczenia-swiateczne-firmowe/
  3. https://zyczenianaurodziny.com.pl/zyczenia/noworoczne/jak_obyczaj_stary_kaze,__359