Miód Manuka a Helicobacter pyroli
Czy warto stosować miód Manuca na Helicobacter pyroli ? Spora grupa osób borykających się z problemami żołądkowymi zadaje sobie to pytanie Praktycznie 90% przypadków związanych z zapaleniem żołądka spowodowanych jest właśnie przez te bakterie. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej. W poniższym artykule odpowiemy na podstawowe pytania związane z bakteriami z gruby Helicobacter oraz przyjrzymy się również działaniu miodu Manuka na te bakterie. Przeczytaj artykuł do końca a dowiesz się najważniejszych informacji związanych z tą problematyką.
Co to jest Helicobacter ?
Helicobacter pyroli jest to bakteria o łacińskiej nazwie Campylobacter pylori w skrócie nazywana H. pyroli. Została odkryta na początku lat osiemdziesiątych XX wieku przez dwóch uczonych z Austalii Marshalla i Warrena. Kształtem przypomina spiralę. Taka budowa opisywanej bakterii z pewnością umożliwia jej łatwe docieranie do wszystkich zakątków układu pokarmowego. Jeżeli chodzi o genezę nazwy to pochodzi od łacińskiego tłumaczenia słowa spirala – po łacinie helix. Najczęściej bakterie helicobacter pyroli wykrywane są w dalszej części układu pokarmowego w okolicach dwunastnicy. Bardzo często występuje u osób mających kłopoty zdrowotne z wrzodami oraz zapaleniem żołądka. Okazało się byt to sporym zaskoczeniem ponieważ do tej pory sądzony że warunki panujące w żołądku człowieka nie są sprzyjające do funkcjonowania bakterii, ze względu na obecność kwasu solnego. Jeżeli chodzi o sposób zakażenia bakterią to przeważnie dochodzi do niego drogą pokarmową i głownie w dzieciństwie.
Jakie są objawy ?
Zdecydowanie nie należy bagatelizować zakażenia bakterią Helicobacter pyroli. Pojawia się zatem pytanie jakie objawy musza się pojawić żeby dana osoba mogła podejrzewać u siebie zakażenie opisywaną bakterią ?
- Z pewnością będą to zaparcia – ogólne problemy z wypróżnianiem mogą świadczyć o problemach żołądkowych a więc również potencjalnie występowaniem bakterii z grupy Helicobacter
- Również w przypadku kiedy pojawia się zmniejszony apetyt i utrzymuje się przez dłuższy czas może zapalić się lampka…
- Przewlekły ból brzucha również należą do symptomów, których nie można bagatelizować
- Mdłości i zgaga wpisuje się na także na listę objawów Helicobacter pyroli
- Regularne gromadzenie się gazów powodujące częste wzdęcia
Miód Miód na Helicobacter
Stosowanie miodu Manuka zyskuje na popularności miedzy innymi dzięki bakteriobójczemu działaniu tego nektaru z Nowej Zelandii. Używając języka potocznego można określić że miód ten to jeden z największych naturalnych wrogów bakterii. Za tak cenne właściwości Manuki odpowiedzialna jest substancja czynna MGO o pełnej nazwie Methylglyoxal. W zakładce https://hecadi.pl/miod-manuka/ możesz sprawdzić dostępne stężenia miodu różniące się zawartością opisanego związku. To właśnie znaczna zawartość metyloglioksalu wpływa na to że miód Manuka chętnie stosowany jest na Helicobacter pyroli. W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy osób, które zmagały się z zakażeniem bakteriami z grupy Helicobacter. Można przeczytać w nich że mimo leczenia farmakologicznego problemy z zakażeniem bakteryjnym nie ustępowały. Dopiero wprowadzając miód Manuka na Helicobacter pyroli osoby borykające się z tą bakterią zaczęły odczuwać zdecydowaną ulgę. Warto zatem wypróbować ten miód w przypadku występowania podobnych dolegliwości i przekonać się odnośnie jego działania na własnej skórze.
Podsumowanie
Podsumowując bakterie z grupy Helicobacter odpowiedzialne są za poważne schorzenia żołądkowe do których można zaliczyć zapalenie a także wrzody żołądka. Sprawdzonym i zarazem naturalnym sposobem na zwalczanie tych chorób jest wprowadzenie miodu do codziennej diety. Nie mówimy tutaj o dowolnym miodzie, wysoka skutecznością cechuje się jedynie miód Manuka na Helicobacter. Podczas wizyty u lekarza prowadzącego warto zapytać o ten rodzaj miodu i zaproponować włączenie go jako terapię wspomagającą leczenie.
Bibliografia
1. https://www.przychodniasynexus.pl/helicobacter-pylori-przyczyny-objawy-leczenie-dieta/
2. https://www.mp.pl/pacjent/gastrologia/choroby/zoladek/134806,helicobacter-pylori
3. https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,helicobacter-pylori—objawy–diagnostyka–testy—leczenie,artykul,1616793.html#helicobacter-pylori-objawy
4. https://apteline.pl/artykuly/miod-manuka-to-wrog-bakterii-grzybow-i-wirusow