Miód Manuka w ciąży

Wiele kobiet w ciąży zmienia swoim dietę, aby jak najlepiej przygotować się do porodu. Prawidłowe odżywianie jest niezbędnym elementem funkcjonowania każdego z nas. Ma ogromny wpływ nie tylko na matkę, ale przede wszystkim na zdrowie dziecka. Dlatego ważne jest, aby nie jeść za dwoje tylko dla dwojga. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania jakie produkty należy ograniczyć? A co warto jeść? Czy miód w ciąży to dobre rozwiązanie?

Miód Manuka w ciąży

Dieta dla kobiet w ciąży

Prawidłowy rozwój płodu jest uzależniony od stylu odżywiania matki. W pewnym sensie można przyjąć, że wyznacza on tor rozwoju płodu. Sam proces jest również bardzo ważny po samym poczęciu. Trwa on do zakończenia okresu karmienia piersią. Układając odpowiednią dietę w ciąży warto zacząć od zwiększonej podaży kalorycznej i wartościowe źródła węglowodanów. Posiłki muszą być zbilansowane i powinny dostarczać odpowiednie ilości białka. Prym powinny wieść produkty mleczne, ryby, mięsa, kasza oraz nasiona roślin strączkowych. Warto też zapewnić odpowiedni profil wielonasyconych kwasów tłuszczowych dbając o korelację Omega-3 i Omega-6. Oczywiście nie należy zapominać również o dostarczeniu zwiększonej ilości witamin i minerałów.

Czego nie można jeść?

Przede wszystkim nie należy przeprowadzać żadnych głodówek lub procesów wyszczuplających. Zdrowa zrównoważona dieta bogate w naturalne produkty to podstawa. Z jadłospisu należy usunąć praktycznie wszystkie szkodliwe produkty zaczynając od fast foodów. Oczywiście w ciąży należy zapomnieć o spożywaniu alkoholu. Wpływa on bardzo negatywnie na dziecko i może wpłynąć na jego rozwój. Zdecydowanie warto również zrezygnować z papierosów, w tym samym wymiarze szkodzą zarówno matce jak i dziecku. Ze względu na ryzyko zatrucia należy również odrzucić surowe produkty czyli mięso, ryby i jajka. Jakich jeszcze produktów należy unikać:

  • słodycze
  • kolorowe gazowane napoje
  • kawa
  • owoce morza
  • wyroby z niepasteryzowanego mleka
  • niedogotowane lub wędzone mięso i ryby
  • wątróbka
  • dania z grilla
  • nieumyte warzywa i owoce

Miód a ciąża

Zalety miodu znane są od lat, wiele osób korzysta z niego w codziennej diecie. Świetnie zastępuje on cukier przy tym dostarcza niezbędne witaminy i minerały. Dodatkowo jest on naturalnym źródłem węglowodanów, które stanowią podstawę diety w ciąży. Ponadto, stanowi on dobra barierą przed wirusami bądź infekcjami. Ze względu na swoje dobroczynne działanie warto z tego produktu korzystać nawet w ciąży. Nie powinien on stanowić zagrożenia dla płodu, a jego działanie może ograniczyć poranne mdłości lub wahania apetytu. Warto za to ograniczyć inny produkt pszczeli przede wszystkim pierzgę. Inaczej sytuacja wygląda po urodzeniu dziecka, gdyż do momentu, aż skończy rok nie powinno podawać mu się miodu.

Jaki miód w ciąży?

Rozsądnym rozwiązaniem dla pań w ciąży jest spożywanie miodu Manuka, który znajdziesz u nas na stronie: hecadi.pl. Stanowi on idealne połączenie naturalnych składników, które posiadają wyroby na naszym rynku z szerokim zastosowaniem prozdrowotnym. Dzięki temu jest uznawany za potencjalnie jeden z najzdrowszych na świecie. Świetnie wpływa na układ trawienny oraz oddechowy. Przy tym, wykazuje się silnym działaniem bakteriobójczym. Dodatkowo nie ma przeciwwskazań, aby stosować go w ciąży. Najlepiej przyjmować go w postaci płynnej, rozpuszczony w wodzie z dodatkiem cytryny i imbiru. Wydaje się, że miód jest idealnym sojusznikiem przyszłej mamy.

Podsumowanie

Miód i ciąża to bardzo dobre połączenie, z kilku powodów. Przede wszystkim stanowi on zdrowszą alternatywę dla zwykłego cukru. A dodatkowo, zapewnia nam szerokie działanie prozdrowotne. Oczywiście wybierając miód należy się kierować tylko do wiarygodnych źródeł, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych. Dlatego zapraszamy do naszego sklepu hecadi, w asortymencie posiadamy tylko oryginalne produkty sprowadzane bezpośrednio z Nowej Zelandii.

Bibliografia

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8197897/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5424551/
  3. https://www.medonet.pl/zdrowie/pytania-do-lekarzy,czy-mozna-jesc-miod-w-ciazy-,porada,59286608.html