Apiterapia – wszystko co powinieneś wiedzieć

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie czym jest apiterapia kilka słów odnośnie genezy samej nazwy. To określnie wywodzi się z łaciny oraz greki. Składa się z dwóch słów jakim jest „apis” oraz „therapia”. Apis oznacza pszczołę natomiast zwrot „therapia” odnosi się do procesu leczenia.  Tak więc już przetłumaczenie samej nazwy daje nam wstępne pojęcia na czyn polega ten proces. Poniższy artykuł będzie właśnie przeznaczony leczeniu przy pomocy specyfików, z których możemy korzystać dzięki niezwykłej pracowitości niezwykle pożytecznych owadów jaki są pszczoły.

Apiterapia - co to

Apiterapia co to jest ?

Apiterapia zaliczana jest do szeroko rozumianej medycyny naturalnej. Można traktować ją jako skuteczną alternatywę dla tradycyjnej medycyny, w której to farmaceutyki zastępowane są przez różnorodne produkty pszczele. Często apiterapia jest określana jako „leczenie miodem” natomiast jest to sformułowanie nie do końca pełne. Ponieważ w tej naturalnej terapii poza miodem świetnie sprawdzając się również inne wyroby jak chociażby propolis. Wraz ze wzrostem świadomości ludzie coraz częściej sięgają po naturalne i zarazem sprawdzone rozwiązania. Też możesz stać się jednym z nich odwiedź nasz sklep i zrób zakupy przez Internet. Znajdziesz w nim duży wybór ciekawych propozycji produktów wytwarzanych przez pszczoły.

Leczenie miodem

Nie od dzisiaj wiadomo jak szerokie zastosowanie ma miód. Na rynku dostępna jest bardzo duża liczba odmian, wszystkie na swój sposób można wykorzystywać w ramach leczenia miodem. Jest jednak odmiana, która znacząco różni się od pozostałych i jest to miód z Manuka. Cechuje go znaczna zawartość substancji aktywnej o nazwie metyloglioksal, która w duże mierze odpowiada za jego działanie. Jest to jedyny produkt na świecie, który zawiera naturalnie terapeutyczne właściwości tego związku.  Zdecydowanie warto wprowadzić go do codziennej diety. Poniżej dowiesz się w jakim obszarze stosowanie tego miodu oraz innych wyrobów pszczelarskich może okazać się zasadne.

Na co pomaga ?

Stosowanie apiterapii może okazać się wskazane przy wielu problemach zdrowotnych.  W przypadku dolegliwości układu oddechowego, miód może okazać się skuteczny w walce z kaszlem bądź też zaczerwienieniem i bólem gardła. Przykładowo możemy przygotować syrop z cebuli z miodem (LINK DO WPISU), który sprawdzi się znakomicie Z kolei propolis można śmiało stosować nawet w przypadku tak poważnej choroby jaką jest grypa. Oczywiście nie należy pomijać wizyty u lekarza natomiast z powodzeniem można stosować te produkty wspomagająco.  Wiele osób ma problemy z układem pokarmowym. Pojawia się szereg bardzo pozytywnych opinii mówiących o tym że regularnie spożywany opisywany powyżej egzotyczny miód może przyczynić się do lepszego funkcjonowania właśnie układu trawiennego. Wiele mówi się również odnośnie działania miodu na różnego rodzaju choroby skórne. Coraz częściej można spotkać również opatrunki z nowozelandzkim miodem, znanym z właściwości antybakteryjny oraz przyspieszających gojenie ran różnego rodzaju.

Podsumowanie

Nie leki ale naturalne produkty pochodzące od pszczół mogą okazać się pomocne w wielu sytuacjach związanych z pogorszonym stanem zdrowia. Pamiętaj warto je trzymać w domowej apteczce. Zanim sięgniesz po środki farmaceutyczne sprawdź co do zaoferowania ma apiterapia. Będzie to z korzyścią dla Twojego zdrowia. Spróbuj z pewnością się nie zawiedziesz.

Bibliografia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Apiterapia

https://miodywowka.pl/blog/post/15-apiterapia-co-to-jest

https://portal.abczdrowie.pl/apiterapia